Вівторок, 2024-03-19, 7:10 AM

Зерна передового педагогічного досвіду

​

Вчитель фізики Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Свірчук Ольга Миколаївна пропонує вашій увазі навчально-методичні матеріали   для використання  на уроках фізики в 7 класі (тема «Фізика як природнича наука»), а також мультимедійні презентації до кожного уроку, тестові завдання, самостійні  роботи, що дозволяють швидко і якісно підготувати урок.

Зміст завдань відповідає Навчальним програмам з фізики  для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, 2012 рік).

Мультимедійні  засоби  можуть використовуватися практично на всіх етапах уроку:

а) під час мотивації як постановка проблеми перед вивченням нового матеріалу;

б) у поясненні нового матеріалу як ілюстративний матеріал;

в) під час закріплення та узагальнення знань;

г) для контролю знань.

Урок 1. Фізика як навчальний предмет у школі. Фізичний кабінет та його обладнання. Правила безпеки у фізичному кабінеті.

Урок 2. Фізика як фундаментальна наука про природу. Методи наукового пізнання. Зв'язок фізики з іншими науками.

Презентація до уроку

Урок 3. Речовина і поле. Початкові відомості про будову речовини. Молекули. Атоми.

Презентація до уроку

Урок 4. Початкові відомості про будову атома. Ядерна модель атома. Електрони. Йони. Етапи становлення та основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини.

Презентація до уроку

Урок 5. Фізичні тіла та фізичні явища. Властивості тіл.

Презентація до уроку

Урок 6. Фізичні величини. Вимірювання. Засоби вимірювання. Похибки й оцінювання точності вимірювань. Міжнародна система одиниць фізичних величин.

Презентація до уроку

Урок 7. Історичний характер фізичного знання. Видатні вчені-фізики. Внесок українських учених у розвиток і становлення фізики. Фізика в побуті, техніці, виробництві.

Презентація до уроку

Урок 8. Підсумковий урок по темі "Фізика як природнича наука".

Вчителі світової літератури Слободян Ірина Олексіївна, Мельник Майя Василівна та Шкробтак Ольга Олексіївна розробили методичний посібник по підготовці до уроків світової літератури в 7 класі за новою програмою, який на виставці педагогічних ідей та інновацій "Освіта Хмельниччини на шляхах реформування - 2014" зайняв І місце.

В ньому вміщено календарне планування уроків зі світової літератури, визначено завдання з теорії літератури. В виданні містяться цікаві завдання і запитання, літературні диктанти і вікторини, інтерактивні вправи, проблемні запитання і ситуації, які зацікавлять учнів, сформують інтерес до читання кращих зразків світової літератури, сприятимуть розвитку вмінь і навичок виразного читання, аналізу художнього твору, розширять їх загальний кругозір.

Крім уроків текстуального вивчення творів в посібнику вміщено розробки уроків розвитку зв’язного мовлення, позакласного читання, контрольних робіт за вивченими темами, що допоможе учителю працювати над розвитком усного та писемного мовлення учнів, перевіряти рівень їх навчальних досягнень зі світової літератури. Майже кожний урок світової літератури проілюстрований за допомогою додатків у вигляді мультимедійних презентацій.

Світова література.  7 клас. Методичний посібник.

Частина І.

Частина ІІ.